Dzień Edukacji Narodowej

11 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dania Edukacji Narodowej i tym samym Dnia Patrona – Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor. W swoim przemówieniu przybliżyła historię Komisji Edukacji Narodowej, zwracając uwagę na jej wagę w kształtowaniu polskiego systemu edukacji i tym samym kolejnych pokoleń. „Jesteśmy dumni, że Patronem naszych szkół jest „Komisja Edukacji Narodowej” – dodała Pani Dyrektor. Nie zabrakło oczywiście życzeń dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

W kolejnej części apelu zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją poświęconą uroczystości nadania szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół imienia Komisji Edukacji Narodowej – była to podniosła chwila, którą warto przypominać i do której warto wracać. Tę część zakończył spektakl przygotowany przez p. Grażynę Jankowską poświęcony różnym wizjom szkoły w różnych czasach – także w przyszłości. Oprawę muzyczną przygotował Szkolny Zespół Wokalny pod kierunkiem pani Justyny Prajs.

Tego dnia nie mogło zabraknąć też podsumowania konkursów, które są już tradycją naszej szkoły. Polonistki – Magdalena Seidler i Klaudia Bryła zorganizowały konkurs poświęcony znajomości patrona i historii szkoły oraz konkurs literacki. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Na koniec życzenia dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły złożyła Pani Regina Matyjaszek reprezentująca Radę Rodziców.

Po uroczystości wszyscy nauczyciele z uśmiechami na twarzach i różami w dłoniach udali się na lekcje.