Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Piątek 13 października w naszej szkole wcale nie był pechowy – wręcz przeciwnie. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły – Komisji Edukacji Narodowej. Były to obchody wyjątkowe, bo KEN została powołana dokładnie 250 lat temu. Ponadto była to też okazja do uświetnienia jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół.

Punktualnie o godzinie 13 od odtańczenia przez uczniów poloneza rozpoczął się uroczysty apel. Pani Dyrektor Barbara Bober złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym Zespołu Szkół. Został odczytany okazjonalny list Senatora Rzeczypospolitej Polski Ryszarda Bobera, który także złożył najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Przewodniczący Rady Powiatu Pan Roman Pytlasiński, Wicestarosta Pan Stanisław Kosakowski, Skarbnik Powiatu Pani Marzanna Fettke, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Justyna Prajs, kapitan Krzysztof Wronkowski reprezentujący 4 Pułk Chemiczny w Brodnicy, przedstawiciel WCR w Brodnicy major Maciej Durma, siostry pasterki ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, proboszcz parafii pw.  Świętego Wojciecha w Jabłonowie Pomorskim  ks. Sławomir Sobierajski oraz Pani Barbara Karpe Przewodnicząca Rady Rodziców wraz z przedstawicielami.

Podczas apelu zostały wręczone nagrody w odbywających się specjalnie z tej okazji konkursach: literackim oraz wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej i historii szkoły. Uczniowie biorący udział w obu konkursach wykazali się wiedzą i erudycją, a wszystkie prace literackie reprezentowały wysoki poziom. Wyłonienie zwycięzców przez jury w składzie polonistek: Grażyny Jankowskiej, Magdaleny Seidler i Klaudii Bryły było nie lada wyzwaniem! Wyróżnionym uczniom nagrody wręczyła Pani Dyrektor Barbara Bober.

W konkursie wiedzy „Znam Patrona i historię Zespołu Szkół wyróżnione zostały: Karolina Piotrowska, Dominika Kamińska, Alicja Roszkowska i Karolina Główczewska. Natomiast w konkursie literackim „Przeszłość to dziś” zwyciężyły Natalia Cieplińska, Zuzanna Murawska i Oliwia Jaranowska.

Na koniec nie mogło zabraknąć przybliżenia zebranym gościom wydarzeń historycznych, które miały miejsce 250 lat temu, i dzięki którym powstało pierwsze ministerstwo oświaty. Całość zwieńczyła część artystyczna, która zebrała bardzo dobre recenzje.