Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

14. października 2021 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Patrona, którym jest Komisja Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel, w którym poza społecznością szkolną uczestniczyli goście: przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Karpe oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pani Justyna Prajs. 

Pani Dyrektor Barbara Bober w swoim przemówieniu odniosła się do ideałów założycieli Komisji Edukacji Narodowej i wyraziła przekonanie, że nasza szkoła przyczynia się do kształtowania mądrych i odpowiedzialnych obywateli miasta i Ojczyzny. Pani Dyrektor złożyła także wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Następnie nadeszła pora na ślubowanie klas pierwszych. Później prowadzące apel uczennice: Oliwia i Sandra Kordella, przedstawiły krótki rys historyczny dotyczący działań KEN. Kolejnym punktem była część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem polonistek: pani Klaudii Bryły i pani Magdaleny Seidler z oprawą muzyczną zaaranżowaną przez panią Iwonę Koprowską. 

W czasie uroczystości przedstawiono także wyniki konkursu literackiego zorganizowanego właśnie z okazji Dnia Patrona. Laureatami zostali: Oskar Wilczyński z klasy I LO (I miejsce), Aleksandra Golecka z klasy III LO a (II miejsce) i Kinga Klein z klasy III LO b (III miejsce). 

Po uroczystym apelu odbyło się spotkanie wszystkich pracowników Zespołu Szkół z Panią Dyrektor, która złożyła jeszcze raz wszystkim życzenia oraz wręczyła nagrody i wyróżnienia, dziękując za cały rok owocnej pracy i życząc kolejnych sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.