Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020 / 2021

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020 / 2021

25. czerwca 2021 roku w Zespole Szkół  odbył się apel, w którym  uczestniczyła, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, społeczność szkolna, rodzice uczniów i zaproszeni goście: pan Ryszard Bober – Senator RP, pan Piotr Boiński – Starosta Brodnicki oraz pani Justyna Prajs – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Ważnym punktem uroczystości było pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy otrzymali świadectwa  ukończenia szkoły z rąk wychowawcy – pana Wiesława Grabowskiego. Absolwentce z najwyższą średnią ocen Agnieszce Karasiewicz nagrodę ufundował i wręczył pan Piotr Boiński Starosta Brodnicki.

Pani Dyrektor  Barbara Bober w swoim przemówieniu podsumowała miniony rok szkolny – zaczął się on jak każdy inny, jednak już od połowy października zajęcia szkolne zostały zawieszone, a uczniowie i nauczyciele spotykali się na nauczaniu zdalnym. Pomimo tylu wyzwań nie spoczęliśmy na laurach – realizowaliśmy m.in. zajęcia związane z  projektami: „Nie pracuję dla pieniędzy, to pieniądz pracuje dla mnie” i „Podnoszenie kwalifikacji drogą do sukcesu zawodowego”. Wielu uczniów reprezentowało Zespół Szkół, uczestnicząc z sukcesem w konkursach i zawodach sportowo – obronnych oraz osiągając wysokie wyniki w nauce. Najwyższe wyniki w Technikum osiągnęła klasa IIl, w Liceum Ogólnokształcącym – klasa II A, w Branżowej Szkole I Stopnia – klasa III; stypendium przyznano aż 28 osobom.

Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim osiągniętych sukcesów potwierdzonych szkolnymi świadectwami, dyplomami i nagrodami. W słowach skierowanych do tegorocznych absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia życzyła wytrwałości i pomyślności w realizacji zamierzonych celów oraz tego, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały im odwagi, wiary w siebie i pomogły realizować marzenia.

W trakcie apelu  uczniom rozdane zostały świadectwa z wyróżnieniem, pochwały i nagrody.

Uczniowi Sebastianowi Rejewskiemu za zajęcie I miejsc w konkursach wojewódzkich nagrodę ufundował i wręczył pan Ryszard Bober Senator RP.

Najlepsze wyniki w nauce w zakończonym roku szkolnym, otrzymując świadectwa z wyróżnieniem oraz pochwałę Dyrektora Szkoły,  uzyskali: Sebastian Rejewski z klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Karolina Piotrowska z klasy I Technikum, Tymoteusz Moczadło z klasy III Technikum, Oliwia Kordella z klasy I Technikum, Sandra Kordella z klasy III Technikum, Kinga Klein z klasy II Liceum Ogólnokształcącego, Łukasz Kaczmarczyk z klasy II Branżowej Szkoły I Stopnia, Alicja Rygielska z klasy II Liceum Ogólnokształcącego, Natalia Puka z klasy II Liceum Ogólnokształcącego, Oliwia Kurkiewicz z klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Dominik Banaszek z klasy III Technikum. Rodzice osób wyróżniających się w nauce otrzymali listy gratulacyjne.

Pochwałę Dyrektora Szkoły oraz nagrodę za stuprocentową frekwencję otrzymały dwie uczennice: Natalia Puka z klasy II LO oraz Karolina Piotrowska z klasy I Technikum. Wyróżniono też uczniów za szczególną aktywność społeczną, osiągnięcia sportowe oraz za wzorową postawę kadeta i reprezentowanie szkoły na zawodach strzeleckich i obronnych.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim zasłużonego odpoczynku, udanych, bezpiecznych wakacji, słonecznych dni, beztroskich przygód i radosnych przeżyć oraz tego, abyśmy z nowymi siłami, przede wszystkim zdrowi i pełni zapału, wkroczyli już za dwa miesiące w kolejny rok szkolny.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne pani Iwony Koprowskiej – nauczyciela muzyki oraz uczennic: Sandry Kordelli i Roksany Manerowskiej.

Po apelu młodzież udała się na ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami. Uroczystość przygotowali: pani Milena Ornowska, pani Iryna Loburska Kołodziejczyk, pani Iwona Koprowska, przy wsparciu absolwenta naszej szkoły – Adama Sawickiego.