Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Sukces Sebastiana

Sukces Sebastiana

Jak co roku, tak i w 2021, odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – tym razem była to już XVIII edycja. Z uwagi na sytuację epidemiczną zmieniono dotychczasową formułę – uczestnicy w konsultacji ze swoimi nauczycielami przygotowywali esej i prezentację multimedialną na jeden z podanych tematów (m.in. e-edukacji, roli Funduszy Europejskich, walki z pandemią COVID-19 i kobiet z samorządzie).

Konkurencja była bardzo duża, bowiem w zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z kilkudziesięciu szkół z naszego województwa, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden – został nim uczeń naszej szkoły, Sebastian Rejewski z klasy I Liceum Ogólnokształcącego. Pod opieką merytoryczną pani Ewy Rzepki, nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i historii, przygotował pracę na temat Funduszy Europejskich w gminie Jabłonowo Pomorskie i ich roli w stymulowaniu rozwoju lokalnych społeczności na przykładzie projektów skierowanych do młodzieży.

Sebastian ciągle rozwija swoje pasje, interesuje się też historią – jest m.in. zwycięzcą konkursu wojewódzkiego „Oni tworzyli nasza historię”, był również niedawno gościem programu „Dzień dobry TVN”, w którym opowiadał o swoich zainteresowaniach i odkryciach związanych z rodzinnymi tradycjami.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych tak wspaniałych osiągnięć!

tekst: ZS Jabłonowo, foto: S. Rejewski