To dzień jedyny, niepowtarzalny…..

Ostatni dzień zajęć przed świętami jest zawsze wyjątkowy. W Zespole Szkół zaczął się od samego rana spotkaniem wigilijnym dla pracowników szkoły. Ksiądz Krzysztof Kownacki odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa w Betlejem. Dyrektor szkoły – pani Barbara Bober złożyła wszystkim serdeczne życzenia wyjątkowych Świąt w rodzinnym gronie: zacieśnienia więzi i bliskości z bliższymi i dalszymi członkami rodziny. Tradycyjnie każdy z każdym podzielił się opłatkiem, składając sobie osobiste życzenia. W tym szczególnym dniu młodzież wraz z nauczycielami obejrzała jasełka bożonarodzeniowe pt. „Dziś niebo się otwiera” przygotowane przez uczniów pod kierunkiem księdza Krzysztofa Kownackiego z pomocą nauczycielki muzyki – pani Iwony Wieczorek i nauczyciela religii – pana Pawła Budzyńskiego. Pani dyrektor wręczyła również dyplomy i słodkości dla klas, które zajęły najlepsze miejsca w konkursie na świąteczny stroik. I tak na pierwszym miejscu uplasowała się klasa I b Liceum Ogólnokształcącego, na II miejscu klasa III LO, a na trzecim – klasa II Technikum. Ostatnie dwie godziny lekcyjne młodzież spędziła wraz ze swoimi wychowawcami na Wigilii klasowej. Świąteczny nastrój i zaduma towarzyszyły chwili dzielenia się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, zaś radość biła od uczniów siedzących przy stołach nakrytych śnieżnobiałymi obrusami i przyozdobionych świątecznymi stroikami i dzielących się smakowitymi wiktuałami przygotowanymi specjalnie na ten dzień. Ten jeden dzień jest zawsze okazją do zatrzymania się w pędzie życia, wzajemnego poznania się z innej strony i zbliżenia się do siebie zarówno pracowników jak i młodzieży.