Listopad w Astrobazie

Uczniowie z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim uczestniczyli w listopadzie w kilku wydarzeniach astronomicznych. W Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu obejrzeli seans 4D dotyczący powstania i budowy Wszechświata. Następnie odwiedzili interaktywne muzeum, które opowiada nie tylko historię życia słynnego astronoma i jego rodziny, ale również porusza kwestie m.in. życia w średniowiecznym Toruniu, związane z kosmosem, rozwojem nauki i odkryciami geograficznymi. Kolejną atrakcją była „Noc w szkole z Astrobazą”. Członkowie koła astronomicznego mieli okazję zapoznać się ze sprzętem optycznym, wysłuchać prelekcji, a także spędzić czas uczestnicząc w grach i zabawach sportowych. Opiekunami uczniów byli: P. Biegajski i M. Motofa. Dnia 11 listopada miało miejsce najważniejsze wydarzenie astronomiczne tego roku, czyli Tranzyt Merkurego na tle tarczy słonecznej. Niestety pochmurna pogoda uniemożliwiła prowadzenia obserwacji. Dziękujemy mimo to wszystkim, którzy tego dnia tak licznie odwiedzili mury budynku Astrobazy.