Kontynuacja projektu Nie pracuję dla pieniędzy, to pieniądz pracuje dla mnie w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim

Uczniowie klas Technikum są prawdziwymi szczęściarzami. Już drugi rok z rzędu odbywają się bowiem dla nich dodatkowe zajęcia, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Obecnie trwają zajęcia zawodowe z kwalifikacji A.36 (technik ekonomista) i T.15 (technik żywienia i usług gastronomicznych). Na dniach rozpoczyna się kurs prawa jazdy kategorii B i kurs baristy. Już od grudnia ruszą zajęcia indywidualne z doradztwa edukacyjno-zawodowego.
Na drugi semestr zaplanowano zajęcia zawodowe z kwalifikacji A.35 (technik ekonomista) i T.6 ( technik żywienia i usług gastronomicznych). W dalszej kolejności odbędą się cztery różne kursy: przedstawiciel handlowy, logistyka magazynowa i zarządzanie magazynem, dekoracje w gastronomii i kelner.
W okresie wakacyjnym będą miały miejsce staże zawodowe w zawodzie technik ekonomista i technik żywienia i usług gastronomicznych.
We wszystkich rodzajach kursów weźmie udział ponad 100 uczniów. Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże i młodzież widzi w nich szansę na uzyskanie kolejnych umiejętności, a dzięki temu na lepszą pracę po ukończeniu szkoły.