II miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym

W dniach 17-18 października w Kruszwicy odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „I ja mogę chronić przyrodę”.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji były możliwości ograniczenia efektu cieplarnianego oraz formy ochrony przyrody. W konkursie uczestniczyli uczniowie z CKZIU, I LO w Brodnicy oraz Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Podczas dwudniowego wyjazdu uczniowie mieli możliwość poznać zabytki Kruszwicy (Mysią Wieżę, kolegiata), atrakcje Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, brali też udział w grach terenowych na terenie parku i miasta. Zajęcia zakończył test o ochronie przyrody przygotowany przez pracowników parku i sprawdzający między innymi wiedzę zdobytą podczas zajęć. II miejsce w konkursie zdobyła Sandra Czajka, a wyróżnienie otrzymała Monika Zakrzewska z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Opiekunem uczniów był p. Marcin Motofa.