Uczennice Technikum na Targach Pracy w Toruniu

  • 23. października 2019 roku uczennice klasy II i IV Technikum wzięły udział w II Targach Pracy, zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia i jedną z toruńskich uczelni – Wyższą Szkołę Bankową. Założeniem Targów jest wspieranie aktywności zawodowej młodzieży oraz osób dorosłych poszukujących pracy bądź chcących zmienić swoją ścieżkę zawodową.
    W ramach wydarzenia można było zapoznać się z ofertą w czterech wydzielonych strefach: przedsiębiorczości, służb mundurowych, pracodawców i agencji zatrudnienia (w tym z ofertami pracy za granicą). Uczennice naszej szkoły dowiedziały się m.in. jakie działania należy podjąć, aby założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą, jakie warunki należy spełnić, aby pracować w straży miejskiej, straży pożarnej, wojsku, zakładzie karnym czy policji oraz jakich pracowników i na jakie stanowiska poszukują obecnie z województwa kujawsko – pomorskiego.
    Czas spędzony na Targach z całą pewnością zaowocuje w niedalekiej przyszłości, kiedy trzeba będzie zaplanować ścieżkę kariery i znaleźć swoje miejsce na dynamicznym rynku pracy.