Niezapomniany dzień

Uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum odbyło się 26 kwietnia 2019 r. Prowadzili je: Monika Komorowska, Krzysztof Piotrowicz i Tymoteusz Moczadło. Absolwentów i ich rodziców, a także pozostałych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły – pani Barbara Bober. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Stanisław Kosakowski – wicestarosta, pan Stanisław Czajkowski – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, w zastępstwie Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej – siostra Flawia oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Wasilewska. Następnie pani dyrektor wygłosiła przemówienie, w którym w metaforyczny sposób ukazała życie człowieka jako drogę czasem łatwą, a czasem pełną niebezpieczeństw. Zachęcała absolwentów słowami Jana Pawła II, aby każdy zastanawiał się nad swoją drogą, by nie zatracić w czasie wędrówki przez życie najcenniejszego skarbu – siebie. Odpowiedzią na słowa pani dyrektor był wiersz w wykonaniu absolwenta III LO – Mateusza Bieńka. Wyróżniającym się absolwentom zostały wręczone nagrody i certyfikaty. Najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uzyskała Roksana Gumkowska – absolwentka Technikum, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez pana Piotra Boińskiego – Starostę Brodnickiego. Kolejna nagroda za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie trafiła do rąk Ilony Kurkiewicz, także absolwentki Technikum. Nagrodę ufundował pan Roman Pytlasiński – Przewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego. Mateusz Bieniek – absolwent liceum – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymał Nagrodę Dyrektora. Tytuł „Najlepszy w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych” zdobyła Karolina Zimnowłodzka, a tytuł „Najlepszy w zawodzie technik ekonomista” uzyskała Zuzanna Bilicka. Nagrody ufundował Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Ryszard Bober. Za wzorową postawę kadeta i godne reprezentowanie szkoły pamiątkową statuetkę klas mundurowych otrzymali kadeci: Mateusz Bieniek, Agnieszka Kamińska, Wiktoria Latarska, Dawid Szynkiewicz, a pamiątkowy medal: Hubert Gordon, Angelika Hnatusz, Kasandra Chrzanowska, Justyna Wrzesińska, Dorota Konicka, Ewelina Golecka, Krzysztof Piotrowicz. Nagrodzono także absolwentów, którzy osiągnęli liczne sukcesy na niwie sportowej oraz tych wyróżniających się aktywnością społeczną. Za trud wychowania i codzienne wsparcie swoją wdzięczność dla rodziców wyrazili w imieniu wszystkich absolwentów: Roksana Gumkowska i Hubert Gordon, natomiast pani Maria Bieniek zabrała głos w imieniu rodziców kierując kilka ciepłych słów zarówno do młodzieży, jak i nauczycieli. Wychowawczyni klasy IV Technikum – pani Karolina Pasternacka i wychowawczyni klasy III LO – pani Halina Gawenda uroczyście wręczyły absolwentom świadectwa ukończenia szkoły średniej. Po ślubowaniu pożegnała absolwentów uczennica klasy II LO – Wiktoria Dzierżewicza, a w imieniu tegorocznych maturzystów wypowiedziała się Wiktoria Latarska. Uroczystość uświetnił śpiew uczennicy klasy I TE – Sandry Kordelli oraz absolwentki naszej szkoły – Barbary Kuhn.