Wielki Test Wiedzy Geograficznej 2019

6 kwietnia 2019 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się VI edycja Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej. W części pisemnej konkursu zmierzyła się rekordowa liczba, bo aż 46 zespołów szkół średnich z 6 województw. Zaproszenie do tego grona ponownie trafiło do uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim: Mateusza Bieńka, Patryka Korzeniaka i Michał Sankowskiego. Po Powiatowym Konkursie Geograficznym była to kolejne okazja by sprawdzić swoje umiejętności przed czekającym ich egzaminem maturalnym. Po pierwszym etapie zawodów uczniowie uczestniczyli w warsztatach i pokazach naukowych dotyczących m.in. modelowania 3D. Opiekunem uczniów był p. Marcin Motofa.

fot. WNOZI UMK, własne