„Bo do tanga trzeba dwojga”

Uczniowie dwóch klas naszej szkoły: III Liceum Ogólnokształcącego i IV Technikum wybrali się 7 lutego 2019 r. na wycieczkę do Torunia pod opieką nauczycielek: Haliny Gawendy, Małgorzaty Modrzejewskiej i Magdaleny Seidler. Głównym celem było obejrzenie spektaklu teatralnego na podstawie sztuki Sławomira Mrożka „Tango” w Teatrze im. Wilama Horzycy. Klasyczne dzieło wyreżyserowane w nowoczesny sposób przez Piotra Ratajczaka spotkało się z wielkim zainteresowaniem młodzieży i spontanicznym odbiorem. Każdy mógł odnaleźć w nim coś adresowanego specjalnie dla niego…. Nie zabrakło innych atrakcji. Najpierw cała grupa znalazła się w sali obrad sejmiku. Powitał nas Przewodniczący sejmiku Pan Ryszard Bober i wprowadził w tajniki pracy i zadania realizowane przez Sejmik Województwa KujawskoPomorskiego. Lekcję o samorządzie poprowadził pracownik Kancelarii Sejmiku – Pan Radosław Urbański. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Wszyscy ucieszyli się z otrzymanych upominków. Następnie cała grupa udała się do Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, w którym Pan Grzegorz Grabowski – prezes tej instytucji opowiedział o historii powstania budynku zaprojektowanego przez Fernando Menisa i oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach. Szczególne wrażenie zrobiło na uczniach Pikado – specjalne prefabrykaty wypełnione cegłą i skałą wulkaniczną przywiezioną prosto z Wysp Kanaryjskich. W obiekcie odbywają się spektakle, koncerty, konferencje ale także bale karnawałowe. Pełni wrażeń i w dobrych humorach uczniowie wrócili do domów.