Copernicus Cup 2019

7 lutego uczestnicy i wolontariusze Wojewódzkiego Wiosennego Mityngu Lekkoatletycznego z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, w towarzystwie olimpijczyka z Barcelony Wiesława Perszke oraz maratończyka Stefana Grabowskiego udali się do Torunia na Orlen Copernicus Cup 2019. Mityng jest jedyną imprezą w Polsce zaliczaną do światowego cyklu IAAF World Indoor Tour. W toruńskiej hali wystąpiła plejada polskich i światowych gwiazd. Młodzież z bliska mogła zobaczyć zwycięstwo Ewy Swobody w biegu na 60 metrów, oraz Igi Baumgart-Witan w biegu na 400 m. Halowy rekord Polski na dystansie 1500 metrów pobił Marcin Lewandowski. Opiekunami uczniów byli: Łukasz Blinkiewicz, Wiesław Grabowski i Marcin Motofa.
Serdeczne podziękowania składamy Panu Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Kujawsko Pomorskiego- Ryszardowi Boberowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Torunia.