Pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2018/2019

1.września 2018 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim zainaugurowano nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły, Pocztu Flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Pierwszy w nowym roku szkolnym apel zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: pan Stanisław Czajkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy, pan Krzysztof Kamiński – Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego, ksiądz kanonik Janusz Kowalski – Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha, Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, Gracjanna Zborała – honorowy obywatel Jabłonowa Pomorskiego. Wśród zaproszonych znalazł się też absolwent naszej szkoły, Dawid Sugalski – student V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Dyrektor Zespołu Szkół, pani Barbara Bober, powitała po wakacyjnej przerwie uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc wszystkim radości ze zdobywania wiedzy, optymizmu i wielu sukcesów w ciągu najbliższych miesięcy.

Szczególne słowa Pani Dyrektor skierowała do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacji. Zapewniła, iż od dziś nasza szkoła jest również ich szkołą. Przy wsparciu wychowawców i nauczycieli będą mogli realizować swoje ambitne cele, a wpisując się w jej tradycje – czynić ją jeszcze piękniejszą przez wysiłek, mądre wykorzystanie czasu oraz wzajemny szacunek, przyjaźń i rozwijanie swojego patriotyzmu. Należy też pamiętać, iż rok 2018 jest szczególny – dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności uchwalono go Rokiem Niepodległej; szkolna społeczność włączy się w obchody i świętowanie tej jakże ważnej daty.

1.września to szczególny dzień w kalendarzu, bo oznacza nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale i rocznicę wybuchu II wojny światowej. Szkolna delegacja złożyła kwiaty pod jabłonowskim obeliskiem.

Uroczystość przygotowali: pani Hanna Słowik, pani Dorota Rucińska i pan Wiesław Grabowski, a poprowadziła uczennica klasy IV Technikum, Monika Komorowska.

Po apelu wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Niech nowy rok szkolny będzie dla nas wszystkich pomyślny!