W poszukiwaniu bohaterów naszej Małej Ojczyzny

Bohaterów, wzorców godnych naśladowania, poszukiwały drużyny wszystkich szkół z terenu gminy Jabłonowo Pomorskie. Dnia 30 stycznia 2018 r. z inicjatywy grupy projektowej Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim została przeprowadzona gra miejska, mająca na celu przybliżyć sylwetki osób będących wzorami cnót obywatelskich, jak i wielkich patriotów działających dla naszej lokalnej społeczności. Uczestnicy w formie gry poznali życiorysy burmistrza Władysława Barańskiego, Benedykta Konkola, księży Juliana Dzionary i Witolda Kiedrowskiego oraz wydarzenia z dziejów Jabłonowa Pomorskiego w chwili odzyskiwania niepodległości i powrotu Pomorza w 1920r. do wolnej Polski. Przez cały czas gry grupy wykonywały plakaty przedstawiające życie, działalność i misję patronki Jabłonowa Pomorskiego Bł. Matki Marii Karłowskiej.
W trakcie podsumowania Pani Dyrektor Barbara Bober podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz zaproponowała, by plakaty zostały wyeksponowane kolejno we wszystkich szkołach w Jabłonowie, Góralach i Płowężu.
Grę przygotowała grupa projektowa Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w składzie Wiktoria Dzierżewicz, Alicja Przeracka, Piotr Piotrowski pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół Ewy Rzepki, Karoliny Pasternackiej i Dariusza Maślińskiego.
Za współpracę na punktach kontrolnych dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pracownikom Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Państwu Edycie i Michałowi Konkol, Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim.
W trakcie realizacji gry wykorzystano materiały wypracowane w trakcie projektu Nasze Wielkie Historie.