Mistrzostwa Powiatu i Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

3. października 2017r. ośmioro uczniów z naszej szkoły wystartowała w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Brodnicy. Dziewczęta pokonywały dystans 1500 metrów, natomiast chłopcy biegli na dystansie 2000 metrów.
Wyniki z zawodów przedstawiają się następująco:
GRUPA DZIEWCZĄT (grupa wiekowa 1998 i młodsi):
Wiktoria Wichrowska- 3 miejsce w Powiecie
Alicja Kamińska- 8 miejsce
Dorota Konicka- 9 miejsce
GRUPA CHŁOPCÓW (gr. wiekowa 1998 i młodsi):
Dawid Szynkiewicz- 6 miejsce
Patryk Kordella- 10 miejsce
Jakub Szmit- 12 miejsce
Mateusz Korczyński – 18 miejsce
Uczniowie, którzy zajęli miejsca 1-5 w każdej kategorii, kwalifikują się na zawody Wojewódzkie do Bydgoszczy – w ten sposób dalej awansowała Wiktoria Wichrowska.
10 października wyruszyliśmy wraz z całą grupą z powiatu brodnickiego autobusem do Bydgoszczy na Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Szczęśliwie dotarliśmy do Fordonu, gdzie rozgrywane były zawody. W każdej grupie wiekowej startowało ponad 100 zawodniczek i zawodników. Uczennica ZS Wiktoria Wichrowska musiała zmierzyć się z zawodniczkami z wielu klubów sportowych. Trasa była bardzo trudna i wymagająca; jak to na zawodach przełajowych bywa, zdarzały się i upadki. Nie zajęliśmy czołowego miejsca, ale doświadczenie, które nabyliśmy, pozwoli nam na lepsze starty w kolejnych latach, by godnie reprezentować naszą szkołę.
Po zawodach posililiśmy się gorącą grochówką i ruszyliśmy w drogę powrotną.