Festyn i konkurs ekologiczny

W sobotę 16 września 2017 roku odbył się Festyn Ekologiczny „Środowisko ponad wszystko” – piąte spotkanie z ekologią, które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Od samego rana przy słonecznej pogodzie grupa uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim wyruszyła w pieszą wędrówkę szlakami pojezierza brodnickiego z Najmowa do Brodnicy. W czasie rajdu uczniowie włączyli się również w akcję „Sprzątanie Świata”. Po dotarciu do starościńskiego parku uczestnicy mieli okazję skosztować ekologicznej grochówki, sprawdzić się w konkursach ekologicznych i wysłuchać koncertu orkiestry dętej z Kurzętnika. Miłym akcentem dnia było wręczenie nagród w konkursie „Chrońmy przyrodę powiatu brodnickiego” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce zajęła Zuzanna Bilicka z klasy III technikum, a II miejsce Roksana Gumkowska również z klasy III technikum. Opiekunami uczniów byli: p. Wiesław Grabowski i p. Marcin Motofa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA