Festyn i konkurs ekologiczny

W sobotę 16 września 2017 roku odbył się Festyn Ekologiczny „Środowisko ponad wszystko” – piąte spotkanie z ekologią, które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Od samego rana przy słonecznej pogodzie grupa uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim wyruszyła w pieszą wędrówkę szlakami pojezierza brodnickiego z Najmowa do Brodnicy. W czasie rajdu uczniowie włączyli się również w akcję „Sprzątanie Świata”. Po dotarciu do starościńskiego parku uczestnicy mieli okazję skosztować ekologicznej grochówki, sprawdzić się w konkursach ekologicznych i wysłuchać koncertu orkiestry dętej z Kurzętnika. Miłym akcentem dnia było wręczenie nagród w konkursie „Chrońmy przyrodę powiatu brodnickiego” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce zajęła Zuzanna Bilicka z klasy III technikum, a II miejsce Roksana Gumkowska również z klasy III technikum. Opiekunami uczniów byli: p. Wiesław Grabowski i p. Marcin Motofa.