Gimnazjaliści poznali naszą szkołę

26. kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół zorganizowane zostały Drzwi Otwarte, na które przybyli gimnazjaliści z Jabłonowa Pomorskiego, Gruty, Zbiczna, Świecia nad Osą, Bielic, Bobrowa, Książek i Radzynia Chełmińskiego. Młodzież miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018, którą przedstawiły: Małgorzata Modrzejewska i Maria Suchocka.
Pierwsze słowa do uczniów gimnazjum skierowała Pani Dyrektor Barbara Bober, serdecznie witając zgromadzonych oraz zachęcając ich do zapoznania się z typami szkół, które będą funkcjonować w przyszłym roku szkolnym. Następnie głos zabrała uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego, Julia Waruszewska, która zaprosiła do zwiedzenia naszej szkoły.
Gimnazjaliści obejrzeli Szkolne Centrum Informacji, Astrobazę oraz pracownie przedmiotowe: służb mundurowych, żywienia i obsługi konsumenta, hotelarską i pracownię branżowej szkoły I stopnia. Mogli tam przyjrzeć się zajęciom prowadzonym przez p. Hannę Słowik, p. Dorotę Rucińską, p. Wiesława Grabowskiego i kpt. Sławomira Żochowskiego, który przygotował pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a ponadto spróbować wypieków przygotowanych własnoręcznie przez ich starszych kolegów.
Wielu spośród przybyłych tego dnia gimnazjalistów zadeklarowało chęć kontynuowania nauki właśnie w naszej szkole.