IX Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”

21 kwietnia w I LO w Brodnicy odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Geograficznego „Mistrz Mapy”. Najlepsi geografowie ze szkół ponadgimnazjalnych w powiecie brodnickim rywalizowali o tytuł „Mistrza Mapy” pisząc test i  zdając część ustną ze znajomości mapy. Zespół Szkół reprezentowali: Emilia Olszewska (IV T), Mateusz Bieniek (I LO), Sebastian Klasiński (II LO), Bartłomiej Olszewski (III LO) oraz Piotr Świątkowski (III LO). Wyróżnienie otrzymał Mateusz Bieniek, który w części pisemnej zajął drugie miejsce, a w ostatecznej klasyfikacji – czwarte. Wysokie lokatę w finale konkursu uzyskała również Emilia Olszewska. Należy dodać, że w tym roku rywalizacja w części ustnej była niezwykle wyrównana, większość uczestników potrafiła niemal bezbłędnie wskazać wszystkie obiekty na mapie. Opiekunem uczniów był p. Marcin Motofa