Mundurowcy ZS Mistrzami powiatu z zakresu obrony cywilnej

Dzień 19.04.2017 r. był szczególnym dniem dla reprezentacji mundurowców z Naszej szkoły. W tym dniu odbyła się VI Powiatowa Olimpiada z Wiedzy o Obronie Cywilnej – 2017 w Jabłonowie Pomorskim. Zmagania rozpoczęto od testu wiedzy a następnie przystąpiono do 4 konkurencji praktycznych. Uczestnicy zmagali się na kolejnych punktach praktycznego działania z udzielania pierwszej pomocy, wiedzy z zakresu ppoż., rzucania granatami ręcznymi oraz strzelanie z karabinka pneumatycznego. Po tych zmaganiach ogłoszono zasłużoną przerwę, gdzie organizatorzy zaprosili uczestników na grochówkę z wkładką. W tym czasie komisja zliczała wyniki, no i nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników: „Pierwsze miejsce zajął …..… Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim!!!”.
Zespół Szkół reprezentowali:
– SCHODOWSKI Radosław
– SCHRŐTER Maciej
Puchar dla zwycięzców wręczyła Pani Dyrektor Barbara BOBER wraz z Naczelnikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Brodnicy p. Dariuszem PIOTROWSKIM. Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe od ufundowane przez Starostę Powiatu. Nasza reprezentacja będzie reprezentowała powiat brodnicki na szczeblu wojewódzkim. Olimpiada odbędzie się w pierwszym tygodniu czerwca.