IV Wielki Test Wiedzy Geograficznej

Uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim po raz czwarty zostali zaproszeni do udziału w Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej, zorganizowanego przez Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu. 8. kwietnia w auli wydziału do zmagań przystąpiło 55 zespołów z całej Polski. Zespół Szkół reprezentowali: Patryk Bujak z klasy IV Technikum, Grzegorz Gawrzyał i Dariusz Milczarczyk z klasy III Liceum Ogólnokształcącego.Test był doskonałą okazją na sprawdzenie swoich umiejętności oraz próbą przed egzaminem maturalnym. Zespołowy wynik pozwolił na wyprzedzenie m.in drużyn z Bydgoszczy, Torunia, Opoczna, Kartuz, Chełmna, Nakła nad Notecią, Żnina i Kwidzynia. Ponadto uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach z modelowania w 3D. Opiekunem uczniów był p. Marcin Motofa.