Dzień Mundurowca w Zespole Szkół

W piątek 2 grudnia 2016 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół obchodzono po raz kolejny święto klas mundurowych – Dzień Mundurowca. Zgodnie z obowiązującym regulaminem klas mundurowych w tym dniu następuje ślubowanie mundurowców klas pierwszych i nadanie im stopnia młodszy kadet. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku oraz podniesienia flagi państwowej dla uczczenia Dnia Mundurowca. Kolejnym a zarazem głównym punktem uroczystej zbiórki był akt ślubowania uczniów klas pierwszych oraz wręczenie awansów dla kadetów wszystkich klas mundurowych. Po ślubowaniu oraz awansach nastąpiła część pokazów. Mundurowcy zaprezentowali swoje umiejętności. Przedstawiono podstawowe elementy musztry. Kadeci zaprezentowali również umiejętności z zakresu taktyk zielonej i czarnej. Pokaz przerwał zamachowiec, który chciał wysadzić w powietrze szkołę. Sprawne działanie mundurowców doprowadziło do obezwładnienia zamachowca. Oczywiście to również był pokaz, przygotowany przez mundurowców. Na zakończenie kadeci przyjęli życzenia dalszych osiągnięć i samych sukcesów, aby w swej działalności zawsze towarzyszyły im słowa Bóg, Honor, Ojczyzna.

Po pokazach kadeci wraz z licznie przybyłymi rodzicami udała się do klasy mundurowej, gdzie wspólnie przy kawie i smacznym cieście spędziliśmy miłe chwile.

Dla mundurowców dzień ten się nie skończył, gdyż o godz. 19.00 ogłoszony został alarm i przystąpiliśmy do kolejnego przedsięwzięcia jakim była NOC w SZKOLE pod kryptonimem „JABŁONOWO NOCĄ”. Po apelu ewidencyjnym i podziale na drużyny, nastąpiło szkolenie specjalistyczne z zakresu elementów samoobrony systemu combat56, które zakończyła pogadanka na temat właściwego doboru niezbędnego sprzętu w ekstremalnych warunkach przetrwania. Po niej rozpoczęła się rywalizacja między drużynami. Na początku w ramach rozgrzewki sprawdzili się w piłce siatkowej. Po niej drużyny otrzymały zadanie i ruszyły na manewry po Jabłonowie. Manewry polegał na wykonywaniu zadań, które dostarczały kolejnych wskazówek. Gdy wszyscy mieli nadzieję, że to już koniec zmagań docierając na salę sportową okazało się, że czeka ich jeszcze test sprawnościowy. Na zaprawę nie było już sił, nie mówiąc o śniadaniu. O godzinie ósmej wszyscy uczestnicy opuścili teren szkoły.

Na nocy w szkole brało udział 42 uczestników klas mundurowych.

dsc_0064

dsc_0092  dsc_0099  dsc_0177         dsc_0307  dsc_0260  dsc_0496  dsc_0399

więcej zdjęć…