Mundurowcy z ZS w Jabłonowie na VI Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej.

W dniach 01-02.06.2017 r. mundurowcy z Zespołu Szkół jako reprezentacja powiatu brodnickiego uczestniczyła w VI Wojewódzkiej Olimpiadzie Obrony Cywilnej, która w tym roku odbyła się w Wąsoczu koło Szubina.
Po zakwaterowaniu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie olimpiady. W pierwszym dniu uczestnicy zmagali się z marszem na orientację zwanym „Marszem Obrony Cywilnej”, gdzie musieli wykonać 6 zadań na punktach zadaniowych oraz znaleźć i odznaczyć 6 punktów kontrolnych. Zadania praktyczne polegały na udzielaniu pierwszej pomocy, ubieraniu ISOPS (odzieży ochronnej) oraz znajomości topografii.
Drugi dzień to dwa etapy, gdzie każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test składający się z 45 pytań oraz odbyć strzelanie z broni sportowej długiej i krótkiej.

Zespół Szkół reprezentowali zwycięzcy powiatowych eliminacji, czyli:
– Radosław SCHODOWSKI
– Maciej SCHRŐTER