Bieg „Tropem Wilczym”

MUNDUROWCY Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZDOMINOWALI BIEG TROPEM WILCZYM W GOLUBIU-DOBRZYNIU.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.
26 lutego 2017 r. w ramach Ogólnopolskiego Biegu „Tropem Wilczym” pamięci Żołnierzy Wyklętych nasi mundurowcy wystartowali w biegu ulicznym w Golubiu-Dobrzyniu w kategorii „klasy mundurowe”. Kategoria ta wyróżniała się tym od innych , że uczniowie klas mundurowych biegli w mundurach.
W kategorii klasy mundurowe wystartowało 28 uczniów z 4 szkół.
Wynik końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Oto szczegóły:
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce – Radosław SCHODOWSKI
2 miejsce – Dawid SZYNKIEWICZ
3 miejsce – Dariusz MILCZARCZYK
4 miejsce – Sebastian KLASIŃSKI
5 miejsce – Mateusz KORCZYŃSKI
Oczywiście nie mogło być inaczej i w klasyfikacji drużynowej wśród klas mundurowych ZESPÓŁ SZKÓŁ w Jabłonowie Pomorskim zajął I miejsce.
Ponadto wyłoniono najlepszego mundurowca, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Komendanta PSP w Golubiu-Dobrzyniu mł. bryg. Pawła Warlikowskiego i była to piękna duża maskotka – miś strażak. Otrzymał ją Radosław SCHODOWSKI.

Z żołnierskim pozdrowieniem
kpt. rez. mgr inż. Sławomir ŻOCHOWSKI
Zespół Szkół w Jabłonowie Pom.

Więcej zdjęć na http://militarni-jablonowo.pl/tropem-wilczym-26-02-2017

Więcej informacji na https://www.facebook.com/gdgimnazjum/?fref=ts