Wigilia w Zespole Szkół

21. grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyło się tradycyjne spotkanie przedświąteczne z udziałem Dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej Szkoły oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Boiński, Starosta Brodnicki, Roman Pytlasiński, Przewodniczący Rady Powiatu, Stanisław Czajkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, ksiądz kanonik Janusz Kowalski, proboszcz parafii Jabłonowo – Zamek, Przemysław Górski, Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Krzysztof Kamiński, Przewodniczący Rady Miejskiej, Katarzyna Piórkowska, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek.
Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez uczennice Technikum fragmentu z Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa w Betlejem, następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Na uwagę zasługuje fakt, iż zebrani mogli skosztować potraw przygotowanych przez naszych uczniów oraz podziwiać własnoręcznie przez nich wykonane świąteczne ozdoby.
Atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pozwoliły poczuć również jasełka, które mieliśmy okazję obejrzeć dzień później, tj. 22. grudnia. Bożonarodzeniowa opowieść, przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół pod kierunkiem ks. Jarosława Szutarskiego i Pani Justyny Prajs, w tym roku zachwycała sugestywnym przedstawieniem świątecznych przygotowań, pięknem bożonarodzeniowej szopki, a przede wszystkim swoją wymową – wezwaniem do zatrzymania się w codziennym biegu życia i do celebrowania najważniejszych wartości. Młodzież, po raz kolejny pokazując swoje duże zaangażowanie i przede wszystkim talenty, zaprezentowała sceny biblijne i współczesne, podkreślając ich uniwersalny wymiar oraz zaśpiewała piękne polskie kolędy i piosenki świąteczne, wprowadzając w ten sposób wszystkich zebranych w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Dyrektor Zespołu Szkół, pani Barbara Bober, w swoim przemówieniu podkreśliła, iż nadchodzące Święta są najpiękniejsze i najbardziej rodzinne, to czas życzliwości i radosnego oczekiwania. Złożyła również wszystkim zebranym życzenia świąteczne, przypominając jednocześnie o symbolice opłatka, którym wspólnie się dzielimy – znaku pojednania i przebaczenia, przyjaźni i miłości.
Następnie uczniowie udali się na klasowe wigilie kończące ten ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną.