Znajdujesz się w:  Zaczynamy arrow Dzień Niemiecki
Dzień Niemiecki

"Dzień Niemiecki" podsumowanie projektu
06.09.2011.

W Zespole Szkół w Jabłonowie Pom. w maju i czerwcu 2011 r. realizowano projekt pod nazwą Dzień.de/Der-Tag.pl. W ramach projektu zorganizowany został „Dzień Niemiecki” jako impreza mająca promować pozytywne aspekty w stosunkach polsko-niemieckich w przeszłości i obecnie, wzbudzić zainteresowanie zarówno historią, jak i kulturą, obyczajami, językiem i życiem codziennym kraju sąsiada oraz przyczyniać się do łamania uprzedzeń i stereotypów

Czytaj całość

Finał konkursu wiedzy o współczesnych Niemczech - wymagania, etap 2 - pytania multimedialne
29.05.2011.
Zagadnienia - etap 2, pytania związane z multimediami : mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 ; mapa Niemiec - kraje związkowe ; Bawaria - stroje ludowe ; Bundestag ; największe rzeki w Niemczech ; partie polityczne - SPD, CDU, CSU, FDP ; twórcy niemieckiej kultury - J.W. Goethe, J.S. Bach, A. Durer, J. Gutenberg, F. Schiller, R. Wagner, Ludwig van Beethoven ; Brama Brandenburska ; symbole stolicy Niemiec ; najsłynniejsi niemieccy sportowcy - Schumacher, Schmidt, Hannawald, Klose, Podolski ; słynne zamki niemieckie ; przywódcy Niemiec - kanclerz, prezydent ; Europejski Bank Centralny ; papież Benedykt XVI ; specyfika kuchni niemieckiej - torcik szwardzwaldzki ; najsłynniejsze marki samochodów niemieckich ; słynne zespoły rockowe - Rammstein, Die Toten Hosen, Scorpions ; symbole bożonarodzeniowe ; słynne zabytki w Niemczech ; najwyższe szczyty górskie ; Bawaria - przyśpiewki ludowe ; hymn Niemiec ; hymn Unii Europejskiej.

Finał konkursu wiedzy o historii Niemiec - wymagania, etap 2 - pytania multimedialne
29.05.2011.
Zagadnienia - etap 2, pytania związane z multimediami : mapy Niemiec - II Rzesza, Republika Weimarska ; Johann Gutenberg ; "ruchoma czcionka" ; Otton I, II, III ; NRD i RFN - symbole narodowe ; Wielcy Mistrzowie Zakonu Krzyżackiego ; Marcin Luter - "ojciec reformacji" ; Albert Einstein ; Otto von Bismarck ; pierwsze i drugie zjednoczenie Niemiec ; konferencje Wielkiej Trójki - Teheran, Jałta, Poczdam ; wojna polsko-niemiecka - Henryk IV i Bolesław Krzywousty ; Bolesław Chrobry ; Konrad Adenauer ; mur berliński ; Hołd pruski ; plemiona pruskie ; Państwo Zakonu Krzyżackiego ; Władysław Jagiełło ; promienie X i Wilhelm Roentgen ; Konrad Mazowiecki ; NATO ; osadnictwo niemieckie na ziemiach polskich w średniowieczu ; Cesarstwo Karolińskie ; traktat w Verdun, Pomorze Gdańskie i Ziemia Chełmińska, Grunwald, II Rzesza Niemiecka ; Hanza ; prezydent USA John Fitzgerald Keenedy ; Drezno ; epoka saska w Polsce ; powstanie warszawskie ; bitwa pod Cedynią.

Finał konkursu wiedzy o współczesnych Niemczech - wymagania, etap 1 - pytania do wszystkich
25.05.2011.
Uwaga finaliści szkolnego konkursu wiedzy o współczesnych Niemczech. Finał konkursu składał będzie się z dwóch etapów. Etap 1 - pytania do wszystkich, etap 2 - pytania związane z multimediami. Poniżej prezentujemy zakres wymagań i zagadnienia tematyczne do etapu 1.
Czytaj całość

Finał konkursu wiedzy o historii Niemiec - wymagania, etap 1 - pytania do wszystkich
25.05.2011.
Uwaga finaliści szkolnego konkursu wiedzy o historii Niemiec i stosunkach polsko-niemieckich. Finał konkursu składał będzie się z dwóch etapów. Etap 1 - pytania do wszystkich, etap 2 - pytania związane z multimediami. Poniżej prezentujemy zakres wymagań i zagadnienia tematyczne do etapu 1.
Czytaj całość

Eliminacje szkolne konkursu wiedzy o współczesnych Niemczech
21.05.2011.

ImageW dniu 18 maja 2011 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy o współczesnych Niemczech, w ramach przygotowań do realizacji projektu "Dzień Niemiecki" w Zespole Szkół. Do konkursu zgłosiło się łącznie 30 uczniów z klas 1 LO, 2 LO, 1 T, 2 T i 3 TE, którzy zmagali się z testem jednokrotnego wyboru, składającym się z 40 pytań i tyluż odpowiedzi w języku niemieckim. Pytania konkursowe dotyczyły miedzy innymi liczby landów w RFN, nazwiska prezydenta i kanclerza Niemiec, liczby ludności, najdłuższej rzeki w Niemczech, czy też święta Oktoberfest oraz kolędy "O Tannenbaum". Należało też wykazać się wiedzą o niemieckich zwyczajach kulinarnych, znajomością niemieckich filzofów, poetów oraz dzieł architektury i sztuki. Spośród uczestników eliminacji wyłoniono grupę 5 uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów i przechodzą do finału szkolnego konkursu wiedzy o współczesnych Niemczech, który odbędzie się w dniu realizacji projektu Dzień.de/Der-Tag.pl.

Czytaj całość

Eliminacje szkolne konkursu wiedzy o historii Niemiec i stosunkach polsko-niemieckich
21.05.2011.
ImageW dniu 18 maja 2011 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy o historii Niemiec i stosunkach polsko-niemieckich, w ramach przygotowań do realizacji projektu "Dzień Niemiecki" w Zespole Szkół. Do konkursu zgłosiło się łącznie 21 uczniów z klas 1 LO, 2 LO, 1 T, 2 T i 3 TE, którzy zmagali się z testem jednokrotnego wyboru, składającym się z 40 pytań i tyluż odpowiedzi w języku polskim. Pytania konkursowe dotyczyły miedzy innymi władców Niemiec - Ottona III, Fryderyka I Barbarossy, historycznych polityków i mężów stanu - Otto von Bismarcka i Helmuta Kohla. Należało też wykazać się wiedzą o rozmaitych okresach istnienia państwa niemiecego oraz o krainach historyczno-geograficznych. Spośród uczestników eliminacji wyłoniono grupę 5 uczniów, którzy otrzymali największą ilość punktów i przechodzą do finału szkolnego konkursu wiedzy o historii Niemiec i stosunkach polsko-niemieckich, który odbędzie się w dniu realizacji projektu Dzień.de/Der-Tag.pl.
Czytaj całość

««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 12