Znajdujesz się w:  Zaczynamy
Serdecznie witamy!

witamy

VI Brodnickie Nocne Manewry Patriotyczne
Image W dniu 14 listopada 2014 r. grupa uczniów Zespołu Szkół w Jabłonowie Pom. wzięła po raz kolejny udział w corocznej imprezie organizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości przez Gimnazjum nr 1 oraz Stowarzyszenie "Na Wiejskiej" w Brodnicy. VI Brodnickie Nocne Manewry Patriotyczne rozpoczęły się o godzinie 18.00 na Dużym Rynku, gdzie grupy wystawione przez poszczególne szkoły, organizacje i stowarzyszenia (łącznie 20 grup) z Brodnicy i powiatu zostały powitane przez organizatorów.

Rok wolności w Zespole Szkół
Image  19 listopada  w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone pamięci „ludzi wolności”. Inicjatorka przedsięwzięcia, pani Małgorzata Modrzejewska, bibliotekarz szkolny, rozpoczęła zebranie od przypomnienia, iż rok 2014 został ogłoszony przez Sejmik województwa kujawsko – pomorskiego Rokiem Wolności – stało się tak dla upamiętnienia kilku ważnych dla naszego kraju rocznic i dokonań wybitnych działaczy społecznych i artystów, działających na rzecz praw człowieka, propagujących demokrację.

Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Brodnicy
Image   Z okazji Święta Niepodległości w dniu 11.11.2014 r. uczestniczyliśmy w zawodach strzeleckich o „Puchar Burmistrza Brodnicy”. Zawody odbywały się na strzelnicy wojskowej w Brodnicy. I tym razem dopisało nam szczęście. Naszą kolekcję powiększyliśmy o kolejne trzy puchary.

Wspominając drogę do wolności...
Image 7 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dyrektor Barbara Bober  w swoim  przemówieniu mówiła o znaczeniu święta upamiętniającego 11 XI 1918 r. i odnosząc się do myśli  ks. Józefa Tischnera, podkreśliła, jak ważne jest mądre korzystanie z wolności. W części artystycznej zatytułowanej „Pociąg do wolności” przygotowanej przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli – Ewy Rzepki i Adama Szweda – przedstawiono drogę Polaków do niepodległości. Na tle jesiennej scenografii, w kostiumach kolejarzy, mundurach i sukniach z minionej epoki ,młodzież zabrała wszystkich w podróż po kartach polskiej historii. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły wzruszające utwory, które wykonali zdolni wokaliści: Basia Kuhn, Paulina Barańska, Sandra Sadowska, Nikola Kamińska, Dominik Fiałkowski i Maciej Szałkowski.

SŁUŻBY MUNDUROWE
SPORT W SZKOLE
- czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć
- zawody strzeleckie, sztuki walki,  czyli liceum o ukierunkowaniu służby mundurowe - lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka oraz inne wydarzenia sportowe w szkole