Znajdujesz się w:  Zaczynamy
Serdecznie witamy!

witamy

Spotkanie koordynacyjne z pracodawcami
Image 28 stycznia w sali konferencyjnej Zespołu Szkół odbyło się spotkanie z pracodawcami uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej dotyczące kształcenia młodocianych pracowników. Dyrektor ZS p. Barbara Bober oraz wicedyrektor p. Tomasz Konkol zapoznali pracodawców z nową formułą egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz omówili zagadnienia związane z tworzeniem i modyfikacją programów nauczania, przedstawiona została także oferta interesujących kursów organizowanych w ZS (językowego, komputerowego i pedagogicznego). W czasie spotkania p. Wiesław Grabowski przedstawił wyniki egzaminów zewnętrznych, podkreślając wysokie wyniki absolwentów ZS w Jabłonowie Pom. Do pracodawców zwrócił się również w krótkim wystąpieniu dyrektor RCKPiU p. Jarosław Hiszpański. Po spotkaniu obejrzano szkolne pracownie do kształcenia zawodowego.

Poloneza czas zacząć
Image 24 stycznia w restauracji „Wichulanka” w Wichulcu odbyła się studniówka tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Bal uroczyście otworzyła Dyrektor Barbara Bober, witając zebranych i życząc wszystkim udanej zabawy. Później, jak nakazuje tradycja, uczniowie wraz z Dyrekcją zatańczyli poloneza. W dalszej kolejności głos zabrali przedstawiciele klas maturalnych, którzy skierowali ciepłe słowa do Dyrektor ZS, wychowawców, kl. IIIa LO - Zbigniewa Czachora, III b LO –Wiesława Grabowskiego, a także wszystkich nauczycieli. Na balu gościł zaproszony przez młodzież Starosta Brodnicki Piotr Boiński oraz przewodniczący Rady Rodziców ZS - Zdzisław Zapalski. Po części oficjalnej nie oszczędzano sił na parkiecie. Wspaniała zabawa trwała do białego rana.

WOŚP w Astrobazie
Image  W związku z XXIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy wszystkich miłośników astronomii do ASTROBAZY  w dniu 11 stycznia 2015r. w godzinach 18-20.

Prelekcje dla gimnazjalistów
Image  „Słońce, Księżyc  i fale elektromagnetyczne, czyli trochę fizyki i trochę astronomii” to cykl  prelekcji, których celem jest rozbudzenie zainteresowań uczniów okolicznych gimnazjów  naukami przyrodniczymi. Do tej pory prelekcje odbyły się w gimnazjach w Grucie, Książkach i Bielicach, kolejne spotkania z astronomią odbędą się  po Nowym Roku.

SŁUŻBY MUNDUROWE
SPORT W SZKOLE
- czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć
- zawody strzeleckie, sztuki walki,  czyli liceum o ukierunkowaniu służby mundurowe - lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka oraz inne wydarzenia sportowe w szkole