Znajdujesz się w:  Zaczynamy

witamy

Poloneza czas zacząć
źródło:http://brodnica-cbr.pl
16. stycznia 2016r. uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego i IV Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim sobotnio-niedzielną noc spędzili w Wichulance na swoim pierwszym, dorosłym balu. Za sto dni czeka ich tylko egzamin maturalny. To jednak dopiero przed nimi. W sobotę bawili się do białego rana w myśl cytowanych słów Sztaudyngera: „Jeśli któregoś dnia mamy być szczęśliwi,... to dlaczego nie zacząć od dzisiejszego wieczoru”? W części oficjalnej przedstawiciele społeczności uczniowskiej Malwina Jasiecka i Szymon Rogowski powitali przybyłych na bal gości. Wśród nich znaleźli się Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Ryszard Bober, Starosta Brodnicki p. Piotr Boiński, przedstawiciele Rady Rodziców ZS p. Katarzyna Piórkowska i p. Zdzisław Zapalski. Udanej zabawy i powodzenia na egzaminach maturalnych życzyła uczniom Dyrektor Zespołu Szkół p. Barbara Bober. Uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom: p. Dorocie Rucińskiej, wychowawczyni kl. IV TE i p. Marzannie Drężek, wychowawczyni kl. III LO za trud włożony w ich edukację.

Ferie 2016
Image W załączniku harmonogram zajęć w czasie ferii [PDF]

Grudniowe konkursy
Image 8 grudnia w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbył się konkurs wiedzy „Jan Paweł II jako literat”, zorganizowany na zakończenie obchodów Roku Jana Pawła II. Następnego dnia uczniowie technikum, kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, przystąpili do konkursu „Świąteczne pierniki”, w którym zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe. 22 grudnia  podsumowano wyniki. Zwycięzcom pani dyrektor wręczyła nagrody, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Wizyta szczególnych gości w Zespole Szkół
Image Dzień 18 grudnia na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Odwiedzili nas szczególni goście – uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim (klasa IIIa z wychowawcą panią Katarzyną Dobrosielską). Ci młodzi ludzie zaskoczyli nas niesamowitą energią, wyjątkowym zainteresowaniem i chęcią poznawania nowych miejsc. Staraliśmy się sprostać ich oczekiwaniom. Gości przywitała dyrektor szkoły pani Barbara Bober  słodkim poczęstunkiem, w trakcie którego uczniowie chętnie zadawali różnego rodzaju pytania dotyczące życia naszej szkoły. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, nawiązując do tradycji, zaprosiliśmy ich  do wspólnego pieczenia i dekorowania świątecznych pierników.

SŁUŻBY MUNDUROWE
SPORT W SZKOLE
- czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć
- zawody strzeleckie, sztuki walki,  czyli liceum o ukierunkowaniu służby mundurowe - lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka oraz inne wydarzenia sportowe w szkole