Znajdujesz się w:  Zaczynamy
Serdecznie witamy!

witamy

Mundurowi dla Oliwiera, czyli moc nocnych wrażeń w szkole
Image  Z dnia 12 na 13 grudnia 2014 r. mundurowcy z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim spędzili noc w szkole. Noc ta była połączona z akcją wsparcia na leczenie dla Oliwiera. Zacznijmy jednak od początku. Zaczęliśmy o godzinie16-tej. O tej porze otwarta była strzelnica szkolna, na której można było sprawdzić swoje umiejętności strzelając z karabinków pneumatycznych. Tuż po godzinie 19-tej rozpoczęliśmy wieczór, przywitaliśmy przybyłych gości w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pom. Przemysława Górskiego wraz z narzeczoną, rodziców uczniów oraz wszystkich, którzy przybyli na naszą imprezę. Po przywitaniu miał miejsce apel ewidencyjny na którym sprawdzono gotowość do działania. Po apelu nastąpiły pokazy mundurowców na których prezentowano elementy walki wręcz oraz pierwszej pomocy. Po pokazach obecni goście skorzystali z możliwości wspólnego treningu z samoobrony i techniki taktyk interwencji oraz z udzielania pierwszej pomocy. O godzinie 20.30 wszyscy zgromadzeni na hali wysłali SMS pod numer 72052 o treści OLIWIER, by w te sposób pomóc w leczeniu Oliwiera.

Goście z Niemiec w Zespole Szkół
Image  Dnia 11.12.2014r. odbyło się spotkanie mentalne uczniów wyjeżdżających na praktykę do Niemiec oraz ich rodziców z przedstawicielami SHW – organizacji przyjmującej stażystów, współorganizatora praktyk. Pani Dyrektor Barbara Bober przywitała serdecznie przybyłych gości: pana Manfreda Müller oraz panią Katarzynę Suchocką. Koordynatorzy praktyk w Niemczech omówili zasady postępowania podczas pobytu na praktyce, zapoznali ze zwyczajami panującymi u nich w kraju, omówili listę rzeczy, które należy zabrać ze sobą.

I i II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Informatyczno-Językowym
Image  W dniu 12 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się VIII Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy "Powiat Brodnicki moja Mała Ojczyzna". Z Zespołu Szkół do konkursu zgłoszone zostały trzy dwuosobowe drużyny, które pod opieką nauczycieli przygotowały multimedialne prezentacje tematyczne. Był to pierwszy, oceniany etap konkursu. Pozostałe dwa polegały na przedstawieniu i omówieniu prezentacji w wybranym języku obcym oraz ogólnym wrażeniu estetycznym.

Dzień Praw Człowieka w Zespole Szkół
Image  W dniu 10 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym dniu przypada bowiem kolejna, tj. 66 rocznica, uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ. Z tej okazji w szkole zorganizowano szereg przedsięwzięć związanych z ideą praw człowieka. Ogłoszony został konkurs plastyczny na plakat promujący i propagujący istnienie praw człowieka, jak również konieczność ich ochrony. Na konkurs wpłynęło łącznie 13 plakatów, które zostały wyeksponowane w holu głównym szkoły. Komisja Konkursowa złożona z nauczycieli (wiedzy o społeczeństwie i opiekuna SU) oraz uczniów - przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego - dokonała oceny prac i przyznała trzy równorzędne miejsca pierwsze dla plakatów autorstwa Pauliny Berent z klasy 3 T, Dajany Nowak z klasy 3 T oraz Anny Hinz z klasy 3b LO. Wybrano także trzy plakaty wyróżnione autorstwa Katarzyny Kikulskiej z klasy 2 LO, Joanny Bieniek z klasy 2 LO oraz Marty Rackiej z klasy 3b LO.

SŁUŻBY MUNDUROWE
SPORT W SZKOLE
- czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć
- zawody strzeleckie, sztuki walki,  czyli liceum o ukierunkowaniu służby mundurowe - lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka oraz inne wydarzenia sportowe w szkole