Znajdujesz się w:  Zaczynamy
Serdecznie witamy!

witamy

Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Brodnicy
Image   Z okazji Święta Niepodległości w dniu 11.11.2014 r. uczestniczyliśmy w zawodach strzeleckich o „Puchar Burmistrza Brodnicy”. Zawody odbywały się na strzelnicy wojskowej w Brodnicy. I tym razem dopisało nam szczęście. Naszą kolekcję powiększyliśmy o kolejne trzy puchary.

Wspominając drogę do wolności...
Image 7 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dyrektor Barbara Bober  w swoim  przemówieniu mówiła o znaczeniu święta upamiętniającego 11 XI 1918 r. i odnosząc się do myśli  ks. Józefa Tischnera, podkreśliła, jak ważne jest mądre korzystanie z wolności. W części artystycznej zatytułowanej „Pociąg do wolności” przygotowanej przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli – Ewy Rzepki i Adama Szweda – przedstawiono drogę Polaków do niepodległości. Na tle jesiennej scenografii, w kostiumach kolejarzy, mundurach i sukniach z minionej epoki ,młodzież zabrała wszystkich w podróż po kartach polskiej historii. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły wzruszające utwory, które wykonali zdolni wokaliści: Basia Kuhn, Paulina Barańska, Sandra Sadowska, Nikola Kamińska, Dominik Fiałkowski i Maciej Szałkowski.

„Misjonarze” u mundurowców z Zespołu Szkół
Image W ramach obchodów DNIA MUNDUROWCA, które przypadają na koniec listopada i zbliżającego się Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim na zaproszenie Pani dyrektor szkoły Barbary BOBER oraz kpt. rez. Sławomira ŻOCHOWSKIEGO odbyło się spotkanie klas mundurowych z weteranami misji pokojowych i stabilizacyjnych Wojska Polskiego. W spotkaniu brali udział ppłk Adam NIEDOŚPIAŁ oraz sierż. Rafał KOWALSKI.

"Odkrywamy planety"
 Image  4 listopada 2014r. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Odkrywamy planety - zajęcia z kompetencji kluczowych”. Projekt „Odkrywamy planety” jest to kolejne przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, dedykowane dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w naszym województwie. W ramach innowacyjnych zajęć połączonych z obserwacjami nieba weźmie udział 300 uczniów z 30 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

SŁUŻBY MUNDUROWE
SPORT W SZKOLE
- czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć
- zawody strzeleckie, sztuki walki,  czyli liceum o ukierunkowaniu służby mundurowe - lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka oraz inne wydarzenia sportowe w szkole