Sukcesy agendy wolontariatu w naszej szkole

Szkolne Koło Wolontariatu coraz prężniej działa w naszej szkole, a to głównie za sprawą uczennic klasy II Technikum: Karoliny Berendt, Julii Brzozowskiej, Kingi Korczyńskiej, Sandry Kordelli i IB Technikum – Zuzanny Murawskiej. One to bowiem były koordynatorkami dwóch ważnych akcji przeprowadzonych ostatnio w szkole.

Pierwsza z nich to „Góra Grosza”. Jej celem jest  pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Zebrano 262 zł i 12 gr, co dało prawie 7 kg monet!

Druga akcja to „Rodacy Bohaterom”. Dzięki niej wsparcie otrzymują   Bohaterowie:  zarówno – Kresowi Weterani, jak również Ci, którzy walczyli o wolność w Polsce. Młodzież zbierała fundusze na zakup do paczek świątecznych produktów o długim terminie przydatności do spożycia, takich jak: cukier, mąka, konserwy, ryż, kasza, makaron, kawa, herbata, kakao, słodycze, warzywa i owoce w puszce. Udało się w sumie zebrać prawie 900 zł, z tego 276 zł z kiermaszu świątecznego i wpłat klasowych (kl. IV TE, II TE, 1B SB ), a także wpłat indywidualnych uczniów i nauczycieli. Obecnie  zakupione produkty są pakowane  do paczek i będą czekały na odbiór darów, co ma nastąpić po przerwie świątecznej – 7 stycznia 2020 r.

Obydwie akcje zostały przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta” pod  patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do niej w tym roku.            Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem – panią Karoliną Pasternacką dziękują  pani Dyrektor – Barbarze Bober  za wsparcie podczas przeprowadzania akcji i wszystkim, którzy wspomogli działania agendy wolontariatu w formie pomocy finansowej bądź innej, jak  pieczenie ciast na kiermasz czy zakup darów. Dobro powraca, więc w kolejnych akcjach wolontariackich na pewno znajdzie się  jeszcze więcej osób gotowych do niesienia pomocy. A widać, że nasza mała społeczność uczniowska potrafiła się już pięknie zintegrować w działaniach na rzecz szczytnych celów!

Góra Grosza
Rodacy Bohaterom