„Takie Tango” – maturzyści na wycieczce w Toruniu

• 5 grudnia 2019 roku maturzyści z naszej szkoły, wraz ze swoimi opiekunami- p. Pawłem Budzyńskim, p. Wiesławem Grabowskim i p. Magdaleną Seidler odwiedzili Toruń. Głównym punktem programu była wizyta w Teatrze im. Wilema Horzycy. Uczestnicy wycieczki obejrzeli tam spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka na podstawie dramatu Sławomira Mrożka pt. „Tango”. Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem widzów z Jabłonowa, tym bardziej, że jego twórcy zaproponowali nieco inną, bardziej współczesną interpretację znanego z kanonu lektur utworu, uzupełniając przy tym słowo o współczesną muzykę i nie uciekając od opowiadania o Polsce współczesnej i zachodzących w niej procesach, o mechanizmach władzy, konflikcie poglądów i systemów wartości.
    Ostatnim punktem programu był obiad i spacer ulicami toruńskiej Starówki; następnie uczniowie i ich nauczyciele, w dobrych humorach i pełni wrażeń, wrócili pociągiem do Jabłonowa.