UROCZYSTE OBCHODY 10. ROCZNICY NADANIA MIASTU JABŁONOWO POMORSKIE PATRONATU BŁ. MATKI MARII KARŁOWSKIEJ

W miniony weekend, tj. 1 i 2 czerwca 2019 roku, odbyły się uroczyste obchody 10. rocznicy nadania miastu Jabłonowo Pomorskie patronatu bł. Matki Marii Karłowskiej oraz 125 lat Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, której bł. Matka Karłowska była założycielką.

Uroczystości rozpoczął koncert „Kraina uśmiechu” pod kierownictwem Kazimierza Kowalskiego – światowej sławy tenora. Występ artystów Polskiej Opery Kameralnej jednocześnie otwierał święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas koncertu przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek Matka Gracjana Zborała odebrała od Marszałka Piotra Całbeckiego dokument gratulacyjny z okazji jubileuszu zgromadzenia oraz album upamiętniający poświęcenie pomnika Bł. Marii Karłowskiej w ubiegłym roku, który wręczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober. Sobotnia uroczystość  przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze i pozostawiła wiele miłych wspomnień.

Kolejnego dnia odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Śmigla w kościele pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim. Podczas mszy św. bp Wiesław Śmigiel  przywołując postać bł. Matki Marii Karłowskiej mówił między innymi o zauważaniu potrzeb drugiego człowieka i właściwym ich interpretowaniu przede wszystkim potrzeb duchowych, a także nawiązał do przypadającej w tym dniu 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.

Foto i tekst: D. Kadela