Miejsce na podium w Powiatowym konkursie Geograficznym

28 marca 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego „Mistrz Mapy”. W konkursie uczestniczyły 5- osobowe zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego: Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim (w składzie: Mateusz Bieniek, Tymoteusz Moczadło, Paweł Nowacki, Michał Sankowski i Kacper Strzelecki), Liceum Ogólnokształcącego w Górznie, I i III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy oraz reprezentacja gospodarzy, czyli CKZiU w Brodnicy. Rywalizacja odbyła się w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W tym ostatnim, najlepsi uczniowie musieli wykazać się szczegółową znajomością mapy fizycznej świata, Europy i Polski. Wysokie III miejsce zajął uczeń klasy III LO w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim – Mateusz Bieniek. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Opiekunem uczniów był p. Marcin Motofa. fot. CKZiU, ZS Jabłonowo Pom.