Finał Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

28. marca 2019r. w  Urzędzie  Marszałkowskim  Województwa  Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu  odbył  się  finał  XV  edycji  Regionalnego  Konkursu  Wiedzy  o  Samorządzie  Terytorialnym dla uczniów szkół  ponadgimnazjalnych.

Konkursowe zmagania okazały się owocne dla reprezentacji Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Daria Gołębiewska, Klaudia Kordella i Dorota Magalska po teście i wstępnej ocenie przysłanych wcześniej projektów znalazły się wśród siedmiu zespołów, które jury zakwalifikowało do części ustnej. Następnie przyszedł czas na publiczną prezentację projektu, który nosił tytuł „W sidłach urzędu – zabawa escape room” . Suma uzyskanych punktów spowodowała, że dziewczęta uzyskały tytuł laureata.

Uczennice do konkursu przygotowywała pani Ewa Rzepka.

Konkurs  zorganizował  Przewodniczący  Sejmiku  Województwa  Kujawsko-Pomorskiego pan Ryszard Bober  wraz z Kujawsko-Pomorskim  Kuratorem  Oświaty  oraz  Prezesem  Zarządu  Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

(fot. Andrzej Goiński – Urząd  Marszałkowski  Województwa  Kujawsko-Pomorskiego, ZS)