Nowe umiejętności

W ramach projektu Nie pracuję dla pieniędzy to pieniądz pracuje dla mnie uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim na nowych kursach, odpowiadających zapotrzebowaniu na rynku pracy, poszerzają swoją wiedzę, zdobywają dodatkowe umiejętności i tym samym już w niedalekiej przyszłości zwiększają swoje szanse na znalezienie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie.

         W ferie odbył się dwudziestogodzinny kurs Dekoracje w gastronomii prowadzony przez Panią Jadwigę Wieczorek. Uczniowie naszej szkoły poznali zasady dekorowania potraw  i półmisków, estetycznego ich podawania i przede wszystkim posługiwania się narzędziami do carvingu.

         Zaledwie kilka dni temu – 2 marca br. rozpoczął się kurs krótko, lecz celnie nazwany Barista. Trzydziestogodzinne zajęcia prowadzone przez Panią Katarzynę Michalską mają zarówno teoretycznie jak i praktycznie przygotować uczniów do obsługi klienta za barem i przy ekspresie.

         Jak się okazuje sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach oraz artystyczne przyrządzanie kawy sprawiają uczniom wiele radości,  a przyjazne podejście nauczycieli dodaje im wiary we własne możliwości.