„W sidłach urzędu”

„W sidłach urzędu” – to już kolejny projekt realizowany przez uczennice Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim w ramach przygotowań do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Tym razem grupa projektowa w składzie Daria Gołębiewska, Klaudia Kordella, Dorota Magalska i Sandra Kostyra zaprosiły do współpracy dzieci z czwartej klasy szkoły podstawowej, a także władze naszej gminy. 26.02.2019r. w budynku Urzędu Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie zostały przez grupę projektową przeprowadzone gry i zabawy przybliżające młodszym uczniom zadania nie tylko samej gminy, ale także burmistrza i rady miejskiej. Wcześniej uczniowie klasy czwartej oprowadzani przez Sekretarza gminy pana Edwarda Łukaszewskiego zwiedzili urząd, a także spotkali się z zastępcą burmistrza panem Jędrzejem Kucharskim. Dzień pełen wrażeń zakończył się miłą niespodzianką oraz słodkim poczęstunkiem.