Spotkanie z prof. Michio Kaku

19 lutego członkowie koła astronomicznego w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim wzięli udział w spotkaniu z prof. Michio Kaku, wybitnym fizykiem -teoretykiem. Okazją do spotkania zorganizowanego w CKK Jordanki w Toruniu przez Polską Fundacje Narodową była 546. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Profesor Michio Kaku, Amerykanin japońskiego pochodzenia, jest znanym na całym świecie fizykiem, badaczem teorii strun, autorem niezliczonych publikacji, a przede wszystkim wielkim popularyzatorem nauki. W czasie swojej prelekcji mówił o wpływie kopernikańskiej teorii heliocentrycznej na rozwój światowej nauki. Opiekunami uczniów byli lokalni koordynatorzy Astrobazy: Piotr Biegajski i Marcin Motofa.