Dyktando Niepodległościowe w Zespole Szkół

Wzdłuż i wszerz rubieży Rzeczypospolitej, niebłahe sprawy, czyhające zewsząd przeciwności czy heroiczne czyny żołnierzy-bohaterów – z zapisaniem takich wyrażeń mierzyli się uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

23. października 2018 roku, w ramach obchodów Roku Niepodległości i Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w naszej szkole zorganizowano Dyktando Niepodległościowe. Pani Małgorzata Modrzejewska, nauczyciel – bibliotekarz, przygotowała tekst, który następnie został odczytany przez polonistkę, p. Magdalenę Seidler. W konkursowych zmaganiach wzięli udział ci uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum, którym meandry ortografii i interpunkcji nie są obce i którzy chcieli zmierzyć się z niełatwym tekstem dyktanda. Wyniki zostaną ogłoszone w listopadzie, podczas okolicznościowego spotkania Bohaterowie Niepodległej.