„Potrzeba nam Światła” – Wigilia w Zespole Szkół

Miłości, która z Nieba zstąpiłaś na ziemię, wlej w nasze serca dar kochania!

bł. Maria Karłowska

22. grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyło się tradycyjne spotkanie przedświąteczne z udziałem społeczności szkolnej i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: pan Ryszard Bober, Przewodniczący Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego, Pan Starosta Brodnicki, Piotr Boiński, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Piórkowska.
Atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pozwolił poczuć spektakl zatytułowany „Potrzeba nam światła”. Młodzież zaprezentowała sceny biblijne podkreślające ich uniwersalny wymiar, a chór zaśpiewał piękne polskie kolędy i piosenki świąteczne. Bożonarodzeniowa opowieść, dająca wszystkim okazję do refleksji i duchowego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia, została przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół pod kierunkiem ks. Jarosława Szutarskiego oraz przy współpracy pani Justyny Prajs, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.
Po przedstawieniu Dyrektor Zespołu Szkół, pani Barbara Bober w swoim przemówieniu podkreśliła, iż nadchodzące Święta są najpiękniejsze i najbardziej rodzinne, składając przy tym wszystkim życzenia i wyrażając pragnienie, aby świątecznym dniom spędzonym w rodzinnym gronie towarzyszyło radość, poczucie spokoju i zrozumienia, a Nowy Rok przyniósł optymizm, wiarę i szczęście oraz spełnienie wszelkich zamierzeń. Pani Dyrektor przypomniała również słowa świętego Jana Pawła II: Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli również zaproszeni goście.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się na klasowe wigilie kończące ten ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną.