Obchody Roku Josepha Conrada i Roku Władysława Raczkiewicza w Zespole Szkół

18. grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Josepha Conrada i Władysława Raczkiewicza.
Jego celem było uczczenie obchodów Roku Conrada ogłoszonego przez Sejm z okazji 160. rocznicy urodzin pisarza oraz uczczenie obchodów Roku Władysława Raczkiewicza, ogłoszonego przez Senat i Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 70. rocznicę śmierci tego polskiego działacza politycznego, społecznego i wojskowego.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję przypomnieć sobie biografie bohaterów spotkania i wysłuchać fragmentów napisanych przez nich tekstów; ich odczytaniu przez uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Wiktorię Dzierżewicz i Jakuba Szmita, towarzyszyły pokazy multimedialne.
Podsumowano również konkurs „Mistrz Głośnego Czytania”, zorganizowany w ramach obchodów roku Josepha Conrada, wręczono nagrody dla najlepszych i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników. I miejsce zajęła Julia Warszewska z klasy III Liceum Ogólnokształcącego, II miejsce – Wiktoria Dzierżewicz z klasy I Liceum Ogólnokształcącego, natomiast miejsce III – ex aequo: Natalia Kłosowska z klasy III Liceum Ogólnokształcącego i Monika Komorowska z klasy III Technikum.
Całe spotkanie przygotowała pani Małgorzata Modrzejewska, nauczyciel – bibliotekarz, a poprowadziły je uczennice klasy II Technikum: Daria Gołębiewska i Aleksandra Kalinowska.