„Mistrz Głośnego Czytania”

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, a rok 2017 obchodzimy jako Rok Josepha Conrada. Właśnie z tej okazji 28. października 2017 roku w czytelni Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbył się szkolny konkurs „Mistrz Głośnego Czytania”. Jego celem było aktywne włączenie uczniów w obchody, rozwijanie ich czytelniczych zainteresowań, doskonalenie umiejętności pięknego głośnego czytania i rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.
Uczniowie naszej szkoły czytali losowo wybrany fragment z twórczości pisarza, przygotowany przez nauczyciela – bibliotekarza, p. Małgorzatę Modrzejewską i polonistkę, p. Magdalenę Seidler. Jury oceniało m.in. płynność czytania, poprawność, biegłość i wyrazistość. Wśród laureatów znalazły się następujące uczennice: Julia Waruszewska z III klasy Liceum Ogólnokształcącego (I miejsce), Wiktoria Dzierżewicz z I klasy Liceum Ogólnokształcącego (II miejsce), Natalia Kłosowska z III klasy Liceum Ogólnokształcącego i Monika Komorowska z klasy III Technikum (ex equo III miejsce).