Spotkanie w sprawie budowy pomnika bł. M. M. Karłowskiej – Patronki naszego miasta

22 września w naszej szkole odbyło się spotkanie rozpoczynające procedurę budowy pomnika bł. Matki Marii Karłowskiej w Jabłonowie Pomorskim. Podczas spotkania podjęto pierwsze kroki do formalnego założenia komitetu powstania pomnika. Dyrektor Szkoły Barbara Bober miała zaszczyt gościć: Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej Matkę Gracjanę Zborała wraz z siostrami, posła na Sejm RP Zbigniewa Sosnowskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera, starostę brodnickiego Piotra Boińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Krzysztofa Kamińskiego. Kuba Matejkowski, artysta rzeźbiarz, przedstawił wstępne założenia do projektu pomnika oraz omówił go wraz z gośćmi.
„W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w komitecie społecznym budowy pomnika Bł. Marii Karłowskiej w Jabłonowie Pomorskim i promowania tej idei. Wierzymy, że wspólnie podjęte działania skutecznie przyczynią się upamiętnienia tej ważnej dla Jabłonowa Pomorskiego postaci” – powiedział Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober.