Gościnnie i rodzinnie z Zespołem Szkół po raz piąty!

2. czerwca 2017 roku w Zespole Szkół odbył się V Piknik Szkolny „Gościnnie i rodzinnie z Zespołem Szkół”. Festyn otworzyła dyrektor Barbara Bober, a swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście, m.in. p. Ryszard Bober – Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko –Pomorskiego, p. Piotr Boiński –Starosta Brodnicki, Matka Elżbieta Zborała – Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej Jabłonowo Zamek, p. Marek Buchalski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego, p. Marzena Jarzembska – Radna Powiatu Brodnickiego, p. Przemysław Górski – Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, p. Krzysztof Kamiński – Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego, p. Jędrzej Kucharski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, p. Elżbieta Zielaskowska – Dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, p. Danuta Kulisz- Dyrektor Przedszkola Samorządowego, p. Anna Jankowska – Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Aniołkowo” w Jabłonowie Pomorskim, p. Regina Szczotek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Góralach, p. Mariola Olszewska – Kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonowie Pomorskim.
Na przybyłych czekało dużo atrakcji: występy artystyczne uczniów naszej szkoły, zwiedzanie Astrobazy, pokaz musztry, występ grupy cyrkowej, pokaz i warsztaty lepienia z gliny, natomiast w hali sportowej zorganizowane były zajęcia dla dzieci.
W to wyjątkowe przedsięwzięcie zaangażowali się rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz uczniowie. Rodzice zorganizowali loterię fantową i upiekli pyszne ciasta, przygotowano także stoiska gastronomiczne i stoiska z rękodziełami. Ponadto uczniowie technikum gastronomicznego serwowali przygotowane przez siebie gofry i zapiekanki, a całość wydarzenia uświetniły występy artystyczne uczniów oraz przeprowadzone konkursy.

Należy też podkreślić, iż nasz piknik nie odbyłby się bez sponsorów, którzy wspierają nasza szkołę – wśród nich znaleźli się:
– państwo Krystyna i Sławomir Foj – Piekarnia „Trzy Kłosy”,
– p. Bernadeta Mikulicz – ROL- MIX,
– państwo Grażyna i Zdzisław Szczech – „Agrocomex”,
– p. Grzegorz Zbożny – Apteka pod Kłosami,
– p. Anna Pacak – salon kosmetyczny „Pro Uroda”,
– p. Justyna Markowska – sklep odzieżowy,
– p. Małgorzata Przydział – sklep „Prezent”,
– państwo Stefania i Jan Smoleńscy – „AMPOL- MEROL”,
– p. Jolanta Mołoń – FHU „Dawid”,
– p. Kamil Kalita – Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka,
– p. Ewa Parzych,
– p. Adam Mazur – Ośrodek Szkolenia Kierowców,
– p. Józef Łupiński,
– p. Łukasz Górecki,
– p. Artur Gortatowski -AGRO – SIEĆ,
– p. Zuzanna Zdral- Nelkowska i p. Paweł Nelkowski – apteka RADIX z Radzynia Chełmińskiego,
– p. Zdzisław Zapalski,
– państwo Dominik i Wiesława Pawlikowscy – Przetwórstwo warzyw i owoców „Dominik” z Mierzyna,
– państwo Beata i Marek Hilderbrandt – Spółka pracownicza ROL – MIL z Mileszew,
– p. Bartłomiej Kijewski – Spółka pracownicza ROL – MIL z Mileszew,
– p. Wanda Motycka – sklep spożywczo – przemysłowy,
– państwo Małgorzata i Zbigniew Modrzejewscy – sklep „Pełna Szafa”,
– p. Bartosz Nijakowski – kierownik oddziału PZU z Brodnicy,
– p. Marcin Krajewski – firma Neo- System,
– państwo Żaneta i Piotr Śliwowscy – FHU MIX.

Podczas pikniku uczniowie zaprezentowali stroje szlacheckie, nawiązujące do czasów, w których powstała Komisja Edukacji Narodowej, które zaszczytne miano nosi nasza szkoła. Fundusze na te przepiękne szaty zebrano właśnie podczas poprzednich edycji pikniku.
Piąta edycja festynu w Zespole Szkół upłynęła we wspaniałej atmosferze, przy sprzyjającej pogodzie i dopisujących wszystkim uczestnikom humorach!