I znów zakwitły kasztany…

Dla tegorocznych absolwentów nadszedł czas sprawdzenia wiedzy i umiejętności, które zdobywali przez cały czas pobytu w szkole. 4. maja zmierzyli się z arkuszem maturalnym z języka polskiego – podczas tego egzaminu zastanawiali się, czy praca to dla człowieka tylko obowiązek, czy też może pasja i sens życia (na podstawie „Ziemi, planety ludzi” A.de Saint-Exupéry i innych tekstów kultury) bądź interpretowali wiersz Kazimierza Wierzyńskiego pt. „Słyszę czas” oraz analizowali teksty publicystyczne. 5. maja to spotkanie z królową nauk, czyli matematyką, natomiast w poniedziałek, 8. maja absolwenci liceum i technikum zdawali egzamin pisemny z języka angielskiego.
Maturalne zmagania (w tym egzaminy z przedmiotów dodatkowych i egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych) zakończą się pod koniec maja. Maturzystom życzymy wyników na miarę ich oczekiwań!