I runda Wojewódzkiej Ligi Strzeleckiej LOK – Golub – Dobrzyń 2017

W dniu 06.05.2017r. reprezentacja mundurowców z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pom. uczestniczyła w I rundzie Wojewódzkiej Lidze Strzeleckiej LOK – Golub – Dobrzyń 2017 w strzelaniu z karabinka sportowego kbks. Rywalizacja ta polegała na oddaniu 10 ocenianych strzałów w pozycji leżącej z kbks. Cała liga składa się z 4 rund. Także przed nami jeszcze 3 wyjazdy.
Zawody pokazały, że praca włożona na treningach dała pozytywne efekty. Chociaż nie mamy gdzie na co dzień strzelać z tego rodzaju broni, to radzimy sobie dobrze. Osiągnięte wyniki świadczą, że mimo iż trenując tylko na „pneumatykach” liczymy się w województwie w tym rodzaju broni również. W zawodach uczestniczyło 9 zespołów, między innymi z Torunia, Kowalewa, Zbójna, Gałczewa i oczywiście miejscowi strzelcy z Golubia-Dobrzynia.
A oto szczegółowe wyniki I rundy:
Szkoły ponadgimnazjalne
Indywidualnie:
1 miejsce – LEWIŃSKI Damian
3 miejsce – KLASIŃSKI Sebastian
6 miejsce – KONICKA Dorota
10 miejsce – SCHRŐTER Maciej
11 miejsce – KORCZYŃSKI Mateusz
Drużynowo:
2 miejsce – Zespół Szkół w Jabłonowie Pom.
(Lewiński Damian, Klasiński Sebastian, Schröter Maciej)
3 miejsce – Zespół Szkół w Jabłonowie Pom.
(Syzdół Aleksandra, Konicka Dorota, Korczyński Mateusz)

Cieszą wyniki a na szczególne uznanie zasługują wyniki drużynowe, gdyż wystąpiliśmy w składach 3-osobowych, a zgodnie z regulaminem można było wystawiać 4-osobowe zespoły, a wyniki do drużyny liczono z 3 najlepszych strzelców. W naszym wypadku liczyły się wyniki każdego strzelającego.
Kolejna runda 20 maja 2017.