W sidłach Urzędu

Wizyta uczniów IV klasy Technikum Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim jest dowodem na to, że w Urzędzie Miasta i Gminy w Jabłonowie Pomorskim nie można się nudzić!
27. lutego 2017 r. nasza młodzież wzięła udział w zajęciach zorganizowanych na zasadach wzorowanych na Escape Room, które miały na celu, poprzez rozwiązywanie zagadek i wykonywanie zadań, poznanie sylwetek naszych samorządowców, zadań samorządu lokalnego, w tym w zakresie prawa ochrony środowiska. Wszyscy świetnie się bawili i nawet nie zauważyli, jak szybko minął czas. Celem tych pilotażowych zajęć, było przetestowanie ich formuły i dopracowanie w przyszłości szczegółów; docelowo zajęcia dla szkół z terenu naszej gminy będą prowadzili członkowie Młodzieżowej Rady wraz z zaproszonymi do zabawy pracownikami urzędu i radnymi gminy. Jak na razie w zabawie podczas zadania „telefon do przyjaciela” uczestniczył Sekretarz Gminy, pan Marek Buchalski.
Zajęcia, pod kierunkiem pani Ewy Rzepki, przygotowała grupa projektowa w składzie Emilia Makowska, Zuzanna Peliak, Bartłomiej Olszewski (wszyscy z III klasy Liceum Ogólnokształcącego) w ramach przygotowań do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.