Lekcja Samorządowa

Uczniowie naszej szkoły w Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego

W słoneczny dzień 16. stycznia 2017 roku uczniowie 4 Technikum i 3 Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim uczestniczyli w lekcji samorządowej w siedzibie Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a zarazem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Uczniów przywitał i przyjął w swoim gabinecie Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pan Ryszard Bober, który omówił zadania i sprawy, które leżą w zakresie przewodniczącego, jak i w ogóle sejmiku województwa. Podzielił się wiedzą na temat aktualnie realizowanych przedsięwzięć oraz poruszył kwestie związane z ofertą województwa skierowaną do młodzieży. Po udzieleniu odpowiedzi na zadawane pytania zaprosił uczestników spotkania do wspólnego obejrzenia pomieszczeń sejmikowych, w tym sali obrad. Następnie uczniowie obejrzeli film promujący województwo oraz uczestniczyli w symulacji obrad sejmiku wybierając z siebie przewodniczącego sejmiku oraz biorąc udział w głosowaniu. Młodzież wraz z opiekunami panią Małgorzatą Modrzejewską i Ewą Rzepką dziękuje za możliwość poznania w miłej atmosferze zadań samorządu województwa oraz za upominki i poczęstunek.