Wizyta w teatrze

Z wizytą w teatrze
18.01.2017r. uczniowie klasy I LO Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim pojechali do Teatru Muzycznego w Toruniu. Opiekunkami były wychowawczyni klasy Marzanna Drężek i Pani pedagog Maria Suchocka. Licealiści obejrzeli „Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lilies”. Aktorzy ze Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie pokazali swoje zeszłoroczne widowisko dyplomowe, nagrodzone I miejscem na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Teatralnych „Przygrywka”. Bohaterami tego przedstawienia są artyści objazdowego cyrku dziwolągów. Opowiadają swoje historie, tańczą, śpiewają piosenki The Tiger Lilies, brytyjskiego zespołu rockowego, przetłumaczone przez Szymona Jachimka i popisują się dużą sprawnością, wykonując cyrkowe akrobacje. Rozmawiają z widownią, improwizują, starają się aktywizować widzów. Licealiści chętnie włączali się do zabawy, a po spektaklu wzięli udział w warsztatach aktorskich prowadzonych przez dwoje aktorów z Olsztyna. Mogli zadawać pytania, zobaczyć, jak to jest stanąć na scenie. Uczniom bardzo podobała się wizyta w teatrze. Podkreślali, że teatr kojarzył im się z powagą, a tu było tyle śmiechu i zabawy. Mogli też zobaczyć zabytkowy Toruń, powtórzyć sobie cechy gotyckich budowli i poznać stare legendy toruńskie.