Zagraniczne praktyki zawodowe

Uczniowie technikum mają możliwość odbywania zagranicznych praktyk zawodowych.

Rok 2016

Kwiecień 2016 roku to dla uczniów klasy drugiej i trzeciej Technikum w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim okres, który z całą pewnością będą dobrze wspominać, w tym bowiem czasie brali udział w zagranicznych praktykach w Turyngii.
Wyjazd został zorganizowany w ramach w ramach Projektu „Europejska praktyka w celu kwalifikacji młodych Europejczyków”, skierowanego do uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista o specjalności ekonomika hotelarstwa i marketing usług hotelarskich. Projekt ten jest realizowany na zasadach programu Erasmus+. Głównym celem Projektu jest podniesienie praktycznych umiejętności zawodowych uczniów, rozwijanie ich kompetencji społecznych i językowych oraz zwiększenie mobilności zawodowej i społecznej przyszłych absolwentów. Na jego realizację Szkoła pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Już od połowy lutego uczniowie przygotowywali się do wyjazdu, utrwalając i rozszerzając pod kierunkiem p. Karoliny Pasternackiej, nauczyciela – germanisty, umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w różnych sytuacjach codziennych. W tym celu po lekcjach i w dni wolne od zajęć uczestniczyli w warsztatach językowych, na których przy pomocy gier i licznych ćwiczeń przełamywali bariery językowe, wzmacniali motywację do nauki języka niemieckiego, dużo uwagi poświęcali również opanowaniu słownictwa fachowego z zakresu gastronomii i hotelarstwa.
Uczniowie wzięli również udział w szkoleniu BHP prowadzonym przez nauczycieli zawodu oraz w warsztatach z przygotowania psychologicznego, przygotowanych przez p. pedagog Beatę Jankowską, mających na celu integrację oraz kształcenie umiejętności współpracy i rozwiązywania konfliktów. Byli też uczestnikami zajęć kulturowych, prowadzonych przez nauczyciela historii, p. Dariusza Maślińskiego, pod hasłem „Obyczaje i zwyczaje w Niemczech”, na których zdobywali ogólną wiedzę związaną z historią i kulturą Niemiec.
8. marca odbyło się natomiast spotkanie uczniów i ich rodziców z dr Manfredem Mullerem i Katarzyną Suchocką – przedstawicielami centralnej organizacji przyjmującej Siegmundsburger Haus Werraquelle. Celem spotkania było przygotowanie mentalne uczniów do pobytu w Niemczech. Nasi goście mówili m.in. o różnicach w prawie pracy w Niemczech i w Polsce, miejscowych nawykach żywieniowych, godzinach pracy, stroju roboczym, zasadach zachowania się. Przedstawili też przedsiębiorstwa w których uczniowie będą odbywali praktyki.
2. kwietnia przed godz. 23. pod budynkiem Zespołu Szkół na praktykantów wyjeżdżających do Turyngii oczekiwały dwa busy. Po kontroli pojazdów przez miejscową policję młodzież wyruszyła w długą podróż pod opieką p. prof. Karoliny Pasternackiej. Po około 11 godzinach podróży praktykanci dotarli do Scheibe-Alsbach – siedziby centralnej organizacji przyjmującej SHW. Po spotkaniu powitalnym, posiłku i krótkim odpoczynku młodzież pojechała do poszczególnych miejsc praktyk: bawarskiego pensjonatu Niederfüllbach oraz czterogwiazdkowych hoteli w Luisenthal, Rotenburgu, Bad Wildungen, Rudolstadt i miejscowości Nebra.
W dniach od 11 do 13 kwietnia dyrektor Zespołu Szkół, p. Barbara Bober i wicedyrektor, p. Tomasz Konkol, odwiedzili praktykantów, by dokonać monitoringu praktyk i wstępnie je ocenić. Podczas monitoringu dyrekcji towarzyszyła germanistka, p. Karolina Pasternacka i przedstawiciele centralnej organizacji przyjmującej SHW – p. Ramona Herzog i p. Christa Muller. Wizyta była okazją do poznania warunków, w których są realizowane praktyki, wysłuchania opinii miejscowych opiekunów o postępach i zaangażowaniu uczniów oraz kontroli realizacji programu. Opiekunowie chwalili naszych gastronomów przede wszystkim za umiejętności fachowe i zaangażowanie, hotelarze wyróżniają się solidnym wykonywaniem powierzonych prac, a wszystkim naszym praktykantom coraz lepiej wychodzi porozumiewanie się w języku niemieckim. Uczniowie w czasie wolnym od pracy, w zależności od miejsca praktyk, korzystają z dodatkowych atrakcji hoteli, takich jak basen, sauna, sale ćwiczeń. Zwiedzają pobliskie okolice, robią sobie krótkie wypady rowerowe. Na ostatni dzień pobytu w Niemczech zaplanowano wycieczkę do Drezna.

praktyki1 praktyki2 praktyki3 praktyki4 praktyki5 praktyki6 praktyki7 praktyki8 praktyki9 praktyki10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *