Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Patrona

14. października 2016 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Patrona, którym jest Komisja Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel, w którym poza społecznością szkolną uczestniczyli zaproszeni goście: pan Stanisław Czajkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy, pan Marek Buchalski – wiceprzewodniczący rady Powiatu, pan Przemysław Górski -Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, pan Zbigniew Mikulicz, Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Inwestycji, pani Katarzyna Piórkowska – radna, ksiądz kanonik Janusz Kowalski, proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha w Jabłonowie – Zamku, ksiądz prałat Jan Kufel.
Pani Dyrektor Barbara Bober w swoim przemówieniu odniosła się do ideałów założycieli Komisji Edukacji Narodowej. Przypomniała również o tym, że właśnie mija pięć lat od historycznej chwili nadania szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół tego zaszczytnego imienia i wyraziła przekonanie, że nasza szkoła przyczynia się do kształtowania mądrych i odpowiedzialnych obywateli miasta i Ojczyzny. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor przywołała również słowa Jana Zamojskiego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, podkreślając przy tym doniosłość nauczycielskiego powołania i składając wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Zgodnie z tradycją kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Prowadzący apel uczniowie, Natalia Kłosowska i Maciej Schröter, przedstawili następnie krótki rys historyczny dotyczący działań KEN. Po nim odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem polonistek: pani Marzanny Drężek i pani Magdaleny Seidler. Młodzież zaprezentowała przedstawienie na podstawie sztuki Juliana Ursyna Niemcewicza, bliskiego współpracownika KEN, pod tytułem: „Powrót posła”.
Po przedstawieniu ogłoszono wyniki konkursów tematyką związanych z Patronem Szkoły.Laureatami w konkursie literackim zostali: Zuzanna Piórkowska z klasy II LO (1. miejsce), Natalia Kłosowska z klasy II LO (2.miejsce),Anna Chrzanowska z klasy IV T (3. miejsce).Wyróżnienia w tym konkursie przyznano Roksanie Murawskiej z klasy II T i Agnieszce Siemińskiej z klasy II T.W konkursie, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat naszego Patrona kolejne miejsca zajęli:Oliwia Gołębiewska z klasy II LO (1. miejsce),Aleksandra Kalinowska z klasy I T (2. miejsce),Weronika Fusińska z klasy II T, Natalia Kłosowska z klasy II LO i Hubert Gordon z klasy I LO (3. miejsce ex equo);Wyróżnienia: Monika Burzyńska, Daria Czajka i Małgorzata Syrek z klasy IV T, Sandra Czajka i Mariola Latuszek z klasy I T.Najlepszymi tłumaczami piosenki o tematyce edukacyjnej okazali się:Patryk Szyc z klasy III LO (1. miejsce),Remigiusz Polcyn z klasy III T (2. Miejsce),Julia Waruszewska z klasy II LO (3. Miejsce).Po uroczystym apelu odbyły się zdjęcia klas z wychowawcami, a następnie spotkanie wszystkich pracowników Zespołu Szkół z Panią Dyrektor, która złożyła jeszcze raz wszystkim życzenia oraz wręczyła nagrody i wyróżnienia, dziękując za cały rok owocnej pracy i życząc kolejnych sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej

edu1

edu10

edu7

edu8

edu6

edu5

edu3
edu1

edu9