VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny

7 października 2016 r. w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „I ja mogę chronić przyrodę”. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz Brodnickie Towarzystwo Przyrodnicze, przy udziale  Starostwa Powiatowego w Brodnicy i  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. III miejsce zajął Kamil Dzwoniarski z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, a wyróżnienie otrzymała Roksana Gumkowska. Uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić Muzeum Etnograficzne i Przyrodnicze na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego, a także brali udział w grze terenowej. Opiekunem uczniów z Zespołu Szkół był p. Marcin Motofa.